Resimdeki metni giriniz:
Sayın mükelleflerimiz Sicil numaralarınızı 'ÜYELİK VE SİCİL --> SİCİL SORGULAMA' ekranından bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz.


Kişisel Verileri Koruma Kurumundan Belediyelerin ödeme ve borç sorgulama hizmetleri hakkında İlke Kararı

Karar Tarihi: 21/04/2022 Karar No: 2022/388

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, belediyeler tarafından emlak vergisi ödeme/hızlı ödeme veya borç sorgulama vb sayfalar aracılığıyla çevrimiçi olarak sunmuş oldukları hizmetler kapsamında Kanunun 12 nci maddesinde yer alan yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve herhangi bir veri ihlalinin önlenmesi amacıyla; çift faktörlü doğrulama için ilk doğrulamanın TC kimlik no, ad soyad, vergi no, sicil no gibi verilerle yapılırken ikincil düzeydeki doğrulamanın kişiye özel oluşturulmuş SMS ya da e-postaya iletilen şifre gibi bir sistemle gerçekleştirilmesi, ikincil düzeyde kişiye ait başkalarının da erişebileceği telefon no, doğum tarihi, anne baba adı, sicil no gibi bilgiler yerine sadece kişiye özel olarak belirlenecek ve sadece ilgili kişinin erişebileceği verilerin istendiği sistemler ya da üyelik sistemi ile söz konusu hizmetlerin sunulmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir.

                Belediyelerin emlak vergisi ödeme/hızlı ödeme ve borç sorgulama hizmetlerinde Kanunun 12 nci maddesi kapsamında “üyelik ve şifre” ya da “çift faktörlü doğrulama” kullanılması gerektiği hususunda Kanunun 15 inci maddesinin (6) numaralı fıkrası kapsamında İlke Kararı alınarak Resmi Gazetede ve Kurumun internet sayfasında yayımlanmasına oybirliği ile karar verilmiştir.


Karara ait Resmi Gazete bağlantısına ulaşmak için tıklayınız.


Siciliniz ile ilgili işlemleriniz ve borcunuzu öğrenmek  için (cep telefonu bilgisi ekleme/güncelleme, e-posta adresi ekleme/güncelleme, soyadı değişikliği v.b.) aşağıda numaraları verilen  Mali Hizmetler Müdürlüğünü arayınız.


0(312) 246 11 00


 Vezne Sistemi  :E-belediye sistemimizden vergilerinizi 7/24 ödeyebilirsiniz.

-Belediye hizmet binası içindeki veznelerimizden ödemelerinizi  Nakit veya Kredi Kartı ile yapabilirsiniz.

-Eryaman 1.Etap Mehmet Akif Ersoy Parkı İçi

-Atakent Sosyal Tesis Binası İçi /Elvankent

 

Banka : Etimesgut Belediyesi’nin Vakıfbank Ankara Etimesgut şubesindeki TR750001500158007300881490  IBAN numarası ile EFT veya HAVALE işlemi yaparak ödeyebilirsiniz. Gönderilerinizde Alıcı Adı Bölümüne "ETİMESGUT  BELEDİYE BAŞKANLIĞI"  Açıklama kısmına Sicil veya T.C. Kimlik Numarası yazarak gönderebilirsiniz. 

Posta Çeki İle Ödeme : 100251 nolu posta çeki hesabından herhangi bir postaneden, posta çekinin arkasına T.C. Kimlik Numarası,Sicil,Telefon numaranızı ve ödemek istediğiniz borç,dönem ya